Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

5. Ankara KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi

25 Nisan 2023

Değerli Paydaşlar,

KOBİ’ler dünyanın birçok ekonomisinde büyüme ve istihdamın ana kaynağını oluşturmasının yanı sıra yenilikçiliğin geliştirilmesi ve yayılmasındaki rolleriyle ülkelerin kalkınma süreçlerinde lokomotif görevi görmektedirler. Ülkemizin ekonomik yapısı incelendiğinde de KOBİ’lerin üretim, istihdam ve ihracata olan katkılarından dolayı önemli bir konuma sahip olduğu görülmektedir. Ancak, Ülkemizdeki KOBİ’lerin işgücü verimlilik ve rekabetçilik düzeyinin birçok Avrupa ülkesinden daha düşük olmasının; finansmana erişim, büyüme, yeni teknolojilere uyum sağlama, yenilikçilik ve kurumsallaşma alanlarında yaşanan sorunların yansıması ve değişim ve dönüşümü yakalayamamasından kaynaklanmaktadır.

Değişim ve dönüşümü KOBİ’lerin tek başına yapmasını bekleyemeyiz. Kamu, üniversite, finans kuruluşları ve her biri sektöre öncülük eden sivil toplum kuruluşları değişim ve dönüşümün ana aktörleri olarak KOBİ’lere yol gösterici ve destekleyici olmalıdır. Bu destekler, ülke kalkınmasına, sosyal refahın artmasına, bölgesel gelişmişlik farklarının azalmasına, sürdürülebilirliğe, istikrarın sağlanmasına ve rekabet gücünün artırılmasına önemli katkı sağlayacaktır.

Türkiye Bilişim Derneği tarafından 2017 tarihinden itibaren gerçekleştirilmekte olan “KOBİ’ler ve BİLİŞİM Kongresi”nin 5.si, hem etkinliğinin arttırılması hem de yaygın etki yaratılması amacıyla Ankara Sanayi Odası (ASO) işbirliği ile “Doğal Afetlere Uyumlu Yeşil Dijital Dönüşüm” ana temasıyla gerçekleştirilecektir.

Türkiye Bilişim Derneği

Detaylar

Tarih:
25 Nisan 2023
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
, ,
Website:
https://www.kobibilisim.org.tr/2023/ankara

Organizatör

Türkiye Bilişim Derneği
E-mail
tbd-merkez@tbd.org.tr
Organizatör sitesini görüntüle

Mekan

ASO Sincan 1. OSB Konferans Merkezi
ASO Sincan 1. OSB
Ankara, Türkiye
+ Google Haritalar