Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Bilişim Zirvesi 2023

23 Kasım 2023 @ 10:00 - 17:00

BİLİŞİM ZİRVESİ HAKKINDA

Bilişim Zirvesi, 2000 yılından bu yana Türkiye ve bölgenin çok yönlü kalkınmasına öncülük eden ve çığır açan politikaların üretildiği; çağdaş, üretken ve yenilikçi bir ekonomi sisteminin oluşmasına teknoloji perspektifinden bakarak katkıda bulunan; ilham veren, cesaretlendiren iş deneyimlerinin paylaşıldığı; güçlü, sağlam işbirliklerinin oluşturulduğu ve aynı zamanda bilimle teknolojinin kesiştiği noktada geleceğe ışık tutan köklü ve lider etkinliktir.

Bilişim Zirvesi bireylerin, şirketlerin ve ülkelerin olmazsa olmazı haline gelen teknoloji ve bilişimin vizyon, strateji ve yol haritasının belirlenmesi, güncellenmesi ve geliştirilmesi için her yıl yeni, yeniden ele alınarak

en geniş ve zengin içerikli etkinliği olma özelliğini koruyor. Bilişim Zirvesi (ICT Summit), Türk İş Dünyası’nın teknoloji ile etkileşimi ve sinerjisiyle ülkemizin ve bölgenin lider iş ve işbirliği etkinliği olma özelliğini de devam ettiriyor.

2000 yılından bu yana edindiği eşsiz birikimle ülkemizin ve bölgenin lider etkinliği haline gelen Bilişim Zirvesi, gündem oluşturan içeriği, bilişim dünyasının tüm oyuncularını kucaklayan yapısı, tüm tarafları bir araya getiren ve buluşturan özelliği, geleceğe dönük yüzü ve yeniliklere açık kimliğiyle bilişim sektörünün de bütünleşik yapısını ve gücünü gösterdiği etkinliklerin başında geliyor.

BİLİŞİM ZİRVESİ’23 KAPSAMI

Bilişim teknolojilerinde yaşanan ve yaşanacak olan gelişmeleri gelenekselden geleceğe uzanan geniş ve zengin bir perspektifle iş dünyasının gündemine taşıyan Bilişim Zirvesi, 24 yıllık birikiminden aldığı güçle bizi yine heyecanlı, soluk soluğa bir zirveye çıkarıyor. İnsan zekasını taklit eden teknolojiler kavramının bütün olarak hayata uğratacağı olumlu değişimi, bilgelik kazanmanın sistemlere ve geleceğe sağlayacağı faydaları “enigma” örneği ile 23. Bilişim Zirvesi’nde hep beraber ele alacağız. Zirve 23 Kasım 2023 tarihinde “23 – enigma” ana temasıyla iş, kamu, bilişim ve akademik dünyayı olağanüstü bir fiziksel ortamda bir araya getiriyor.

İki yüz yıla yakın geçmişiyle İstanbul’un en önemli tarihi değerlerinden biri olan Fişekhane, yüzlerce yıllık tarihi ile İstanbul’un ruhunu yansıtıyor ve 23. Bilişim Zirvesi’nde kapılarını bir kes daha zirve dostlarına açıyor.

Son yıllarda duvarın ardındaki yeni akıllı dünya ekonomisini irdelemiştik. Peşi sıra ‘Verinin Gücü’ ve ‘Kuantum Teknolojileri’ni masaya yatırmış, ardından tüm gelişmiş teknolojilerini birleştirerek ve birlikte kullanarak ileriye gidilmesi planıyla ‘Evren Sanatı’nı yaşam çiçeği formuyla derinlemesine ele almıştık. 2022 yılında gerçekleştirdiğimiz zirvede ‘kendini ve etrafını içinde bulunduğu bataklığa rağmen devamlı temizleyen lotus gibi teknoloji de insanın sebep olduğu, dünyanın ömrünü kısaltan tüm problemleri çözerek ‘Dünyayı Teknoloji Kurtaracak’ dedik ve “Peki Nasıl” sorusu gündeme geldiğinde de sürdürülebilirlik başlığını detaylandırdık. İşte bu noktada tüm paydaşlarla 2023 yılında teknolojinin gizemlerini teknoloji ile çözebilmenin yollarını arama konusunda sözleştik.

Şimdi; alıştığımız, benimsediğimiz ve kabullendiğimiz teknoloji düzlemiyle vedalaşma zamanı geldi çattı. Hayatın her alanında dönüşmesi gereken süreçler, zorluklar, fayda ve avantajlar önden stratejik olarak hesaplanmalı ve yol haritası çıkartılmalıdır. Teknoloji ve bilişim kavramını baştan aşağı değiştirecek olan yapay zeka kavramına uyum sağlamak için mevcut düzenin reformist bir yaklaşımla yıkılması, yıkım öncesi tedbirlerin alınması ve yeniliğe hazır olunması konularında 23 sayısının gizeminden ve enigma muammasından etkilendik ve esinlendik.

Çağlar boyunca sayıların gizemi üzerine pek çok çalışma yapılmış hatta sanata da konu olmuştur. Bu sayıların belki de en gizemlisi 23’tür. ‘23 muamması/enigma’ tüm olayların 23 sayısıyla, permütasyonlarıyla ya da 23 ile ilişkili bir sayıyla ilgili olduğu inancıdır. Bu sayının birçok gizemli tesadüfte saklı olduğuna, bunu ancak fark edebilenin gördüğüne de inanılır. 2023 yılı aynı zamanda Cumhuriyetimizin de 100.yılı. Yüzyıllık serüvende bilgisayarın atası kabul edilen enigma şifre çözücüler ile başlayan teknolojinin hayatımızda yarattığı değişimi ve dönüşümü ‘görüyor’, özellikle yerli ve milli üretimin baş döndüren bir hızla gelişmesine de şahitlik ediyoruz. Alan Turing ve ekibi tarafından çözülen Enigma makinesi, ne tesadüftür ki Arthur Scherbius tarafından 1923 yılında icat edilmiştir.

Enigma’nın temsil ettiği karmaşıklık ve gizliliğin temelinde bilgi olduğu yadsınamaz. Ve bu bilgiyi deşifre eden ise yine insan zekasıdır. İnsan zekasını taklit eden teknolojiler günümüzdeki iş ve teknolojinin ilişkisine de artık ışık tutuyor. İş ve bilişim teknolojilerinin iç içe geçtiği günümüzde kurum ve şirketler için en önemli değerleri oluşturan teknoloji için şimdi muammaları çözme zamanı.

İnsan zekasını taklit eden teknolojilerin ve bunun için gereken tüm ana teknoloji başlıklarının ele alınacağı Bilişim Zirvesi’23, iş dünyasındaki karmaşık problemlerin basitçe çözülmesine, muammaların deşifresine de ışık tutacak.

Fikir ve düşünce liderleri, yönetim guruları, gelecek tasarımcıları, akademisyenler, iş profesyonelleri, teknoloji liderleri, uzmanlar, yöneticiler, kanun yapıcılar, yasal düzenleyiciler, sivil toplum kuruluşları, toplum bilimciler, mühendisler vb. insanlığın yeniçağına tanık olmak için Bilişim Zirvesi’nde olacak.

Zirve’nin bilgi, paylaşım ve buluşma ortamları şunlar olacak:

– Keynote / Konuk konuşmacılar                      – Konferanslar                                                     – Sunumlar

– Paneller                                                               – Kullanıcı deneyimleri                                       – Forumlar

– İletişim ve buluşturma ortamları                   – Sosyal etkinlikler                                              – Sergi ve fuaye alanları

Hedef Kitle

Siyasetçiler, iş ve bilişim dünyası liderleri ve yöneticileri, teknoloji üreticileri, satıcıları, bilişim çalışanları, sivil toplum kuruluşları, girişimci ve yatırımcılar, gelecek bilimciler, bilim insanları, fikir liderleri ve düşünürler, hukukçu, eğitmen, sağlık uzmanları, akademisyen, sosyolog, psikolog, sporcu, sanatçılar, üretimden sağlığa savunmadan perakendeye tüm işkollarında çalışan yönetici ve uzmanlar, mühendisler vb.nin de buluştuğu Bilişim Zirvesi’23; gündem belirleyen, tartıştıran ve fikir paylaşımında bulunulmasını sağlayan, şüphe ve muammalardan uzak entegre dijital ve zeki bir dünyaya uyumun ipuçlarını barındıran kimliğiyle özgün bir kamuoyu oluşturacak.

Tema İçerik ve Konuları

23. Bilişim Zirvesi’nde ‘23” ana teması ile yapay zeka kavramının bütün olarak hayata uğratacağı olumlu değişimi, bilgelik kazanmanın sistemlere ve geleceğe sağlayacağı faydaları enigma örneği ile hep beraber ele alacağız.

Bilişim Zirvesi’23  23- ‘enigma’  Programı

Protokol Konuşmaları

Ana Tema (Keynote) Konuşmaları

Büyük Sponsor Konuşmaları

Panel Konuşmaları

Tema Konularından Bazıları

Yapay Zeka

Bulut Teknolojiler

Haberleşme Teknolojileri

Dijital İş Süreçleri ve RPA

IoT ve Büyük Veri

Güvenlik Teknolojileri

Eğitim, Demo ve Sosyal İçerikler

CIO Turkey ile Akıllı Teknolojiler

 

Detaylar

Tarih:
23 Kasım 2023
Saat:
10:00 - 17:00
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
,
Website:
https://bilisimzirvesi.com.tr/etkinlikler/etkinlik/bilisim-zirvesi23

Organizatör

BT Haber
Organizatör sitesini görüntüle

Mekan

Feshane
İstanbul, Türkiye + Google Haritalar