Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

BMO 3. Bilgisayar Mühendisleri Kurultayı

Ocak 15 @ 11:00 - Ocak 16 @ 19:00

TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odasının üçüncüsünü düzenlediği Bilgisayar Mühendisleri Kurultayı (BMK), 15-16 Ocak 2022 Cumartesi-Pazar günleri çevrimiçi gerçekleştirilecek.

İş yaşamındaki bilgisayar, yazılım, bilişim sistemleri mühendisleri ve meslektaşlarımızla, BMO’nun kapsamına giren mühendislik dallarındaki öğrencileri odağına alan kurultayda, mesleğin bugününe ve geleceğine ilişkin konuların irdelenmesi, bilgi ve deneyimlerin paylaşılması, sorun ve beklentiler için çözüm önerilerinin üretilmesi amaçlanıyor.

Odamıza bağlı mühendislik disiplinlerindeki eğitim, çalışma koşulları, mesleki denetim, toplumsal sorumluluklarımız ve mesleki örgütlenme, güncel bilişim teknolojileri ve geleceğin mühendisliği gibi mesleğimize ve meslektaşlarımıza özgü konuların tartışılacağı kurultayın sonuçları, Bilgisayar Mühendisleri Odasının öncelikli hedef ve stratejileri saptanmasında yol gösterici olacak.

Bilgisayar, yazılım, bilgisayar bilimleri, bilişim sistemleri ve bilişim mühendislerinin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları temsilcilerinin, bilim insanlarının, sektör temsilcilerinin bir araya geleceği etkinliğin düzenleme çalışmaları, BMO’nun genel merkez ve temsilciliklerinden üyelerimizin oluşturduğu Düzenleme Kurulunca yürütülüyor. Kurultayın yapısı, içeriği, tartışılacak konuların kapsamı, oturumların yönetici ve konuşmacıları ise öğretim üyelerinin ve bilişim kesiminde uzun yıllardır emek veren meslektaşlarımızın yer aldığı Danışma Kurulunun önerileri ve yönlendirmeleriyle belirleniyor.

Etkinlikte, katılımcıların ilgisini çekebilecek ve meslek/meslektaş sorunlarını görünür kılacak oturumların olması, çağrılı konuşmacıların ufuk açıcı seslenişlerine yer verilmesi, tartışmacıların düşüncelerini özgürce dile getireceği forumların yapılması tasarlanıyor.

Heyecan verici bir buluşma ve dayanışma ortamı yaratarak özelde mesleğimiz ve meslektaşlarımız, genelde bilişim kesimine yönelik somut, uygulanabilir çözümler üreteceğimiz Bilgisayar Mühendisleri Kurultayında mesleğimize emek veren hocalarımız ve konuklarımızla, üyelerimizle, meslektaşlarımızla, öğrencilerle bir arada olmayı diliyoruz.

Bilgisayar Mühendisleri Kurultayı Düzenleme Kurulu

 

Detaylar

Başlangıç:
Ocak 15 @ 11:00
Bitiş:
Ocak 16 @ 19:00
https://bmk.bmo.org.tr/

Organizatör

Bilgisayar Mühendisleri Odası
View Organizatör Website

Mekan

Sanal